top of page
 KE STAŽENÍ
 KE STAŽENÍ
Návrhové pomůcky
 
Prostý nosník - dřevo

Dovolujeme si Vám poskytnout pomůcku pro posouzení prostého nosníku ze dřeva (např. trámový strop), je určen zejména pro projektanty, statiky, ev. stavitele dřevěných konstrukcí. Jedná se o prostý nosník umístěný v interiéru, zatížený rovnoměrným spojitým zatížením v obytném prostoru. Výpočet je v souladu s Eurokódem ČSN EN 1995-1-1. 

Soubor ke stažení:         Drevo prosty nosnik v1.1 (23 kB, xlsx), 01/2015, od verze 1.0 bylo opraveno klopení

Vzpěr sloupku - dřevo

Dovolujeme si Vám poskytnout další pomůcku pro posouzení, jedná se o výpočet únosnosti tlačeného prutu s uvažováním vzpěru. Při posouzení prutu v interiéru je možné uvažovat s rozdílnými vzpěrnými délkami v obou směrech. Výpočet je v souladu s Eurokódem ČSN EN 1995-1-1.

Soubor ke stažení:         Dřevo_sloupek_vzpěr 1.0 (107kB, xlsx), 02/2018

Prostý nosník - ocel

Dovolujeme si Vám poskytnout pomůcku pro posouzení prostého nosníku z oceli (tzv. konstrukční oceli), je určen zejména pro projektanty, statiky, ev. stavitele ocelových konstrukcí. Jedná se o prostý nosník umístěný v interiéru, zatížený rovnoměrným spojitým zatížením v obytném prostoru. Výpočet je v souladu s Eurokódem ČSN EN 1993-1-1. 

Soubor ke stažení:

Další návrhové pomůcky jsou v přípravě a budou přidány v nejbližší době. Pokud máte zájem o konkrétní výpočet, neváhejte a sdělte nám to.

bottom of page